jod

Dobre i złe strony wakacji w samochodzie

Istnieją różne możliwości wyboru, jeśli zastanawiamy się nad kwestią wakacyjnego transportu. Z pewnością wakacje samochodem to najkorzystniejsza opcja dla podróżników, którzy potrzebują przewożenia wielu towarów.

Ani podróżowanie samolotem, ani podróżowanie autobusem czy pociągiem nie umożliwia przewożenia zbyt dużego ekwipunku, bo jest to albo zabronione ze względów bezpieczeństwa ( w przypadku samolotu), albo jest po prostu niewygodne (gdy korzystamy z innych środków transportu). Stąd wakacje samochodem to na pewno możliwość przewożenia wszystkiego, co jest konieczne do wakacyjnego wypoczynku. Na pewno łatwiej wybrać się takim rodzajem transportu na przykład na wakacje pod namiotami, bo umieściwszy cały ekwipunek w bagażniku nie musimy się martwić o jego przenoszenie i tak dalej (Dobre oferty wakacyjne).
landszaft - wakacje
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym atutem wyboru samochodu zamiast innych środków transportu jest również tańszy koszt przedsięwzięcia. Należy jednak zaznaczyć, że tanie wakacje samochodem możemy mieć tylko wtedy, gdy nasze auto cechuje niewielkie spalanie paliwa, a ilość podróżujących osób jest maksymalnie duża. Wyprawa w pojedynkę nie jest wcale tańsza niż wyjazd pociągiem, ale w przypadku, gdy podróżników jest więcej koszty paliwa rozkładają się na kilka osób. Kolejną zaletą wakacyjnego podróżowania samochodem jest na przykład także to, że osoby, które mają małe dziecko o wiele łatwiej mogą o nie zadbać podczas takiej podróży. Swoboda w przewożeniu wszystkich akcesoriów dziecięcych oraz możliwości robienia przerw, kiedy przyjdzie na to ochota lub potrzeba sprawia, że wakacje samochodem to jeden z najczęściej wybieranych wariantów przez rodziny z małymi dziećmi. Dodatkową zaletą takiego podróżowania jest także komfort nie tylko dzieci, ale i dorosłych podróżników.

Jednak mimo tylu zalet podróżowania własnym autem wiele osób decyduje się na wybór innych środków transportu. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim wpływ na to ma fakt, że kierowca podczas prowadzenia pojazdu musi być ciągle skoncentrowany, a często uniemożliwia mu to odpoczynek. W dużych ośrodkach wypoczynkowych trudno zwykle znaleźć miejsce parkingowe w sezonie lub też opłaty za postój są zbyt wysokie.